Igaz, ezúttal teljesen érdemtelenül, de győzött a labdarúgás. Miután három-négy büntető befújatlanul maradt, kissé őszintetlenül hat: erkölcsi győzelmet aratott a Barca a Cselszki fölött. Ez a mondat némi értelmezésre és bizonyításra szorul. A legnyomósabb érvem, hogy én Barca-drukker vagyok, vagyis nem kell semmit értelmezni vagy bizonyítani. A másik, hogy az elmúlt évek során lélekben egyre inkább eltávolodtam az "angol" labdarúgástól, mostanra pedig már bizton állíthatom, hogy tiszta szívemből gyűlölöm. (A gyűlölet fortyogó lávatengerében hűvös oázisként hat a Sunderlandből egy Fülöpnyi, a Hullból egy Halmosinyi és a Fulhamből egy Gerányi pötty.) Harmadszor pedig a Chelsea egy összevásárolt droid garnitúra, amit Hiddink programozott és sajnos működik. Ma este ugyan egy norvég bug zárlatosra vágta a rendszert, de kétségtelenül működik, és ez dühít.
Hiddink tényleg egészen kiváló programozó, de azt még róla sem feltétezhetjük, hogy egy lepattanó beadásra és Essien 25 méteres kapás-kapufás góljára építette a taktikát. Inkább egy fojtsd meg és kontrázz séma bontakozott volna ki, ha a 9. percben Essien nem lő egy förtelmesen szép és gyomorforgatóan pontos gólt, amire még a tüneményesen vetődő Victor (Valdés) sem érhetett oda. De ahogy a középszerű riporterek ismételgetik: a futballban nem létezik "ha" és "volna". Szóval Lampard bedása fölpattant, Essien lőtt, Valdés repült, a háló pedig púpos lett (1-0).
Ezután pedig már nem volt ciki a már fevázolt hazai kontrajáték. A Barcelona méltatlan és 84 perces haláltusája következett, ami alatt a Primera Division-elsőséget próbáltam az egekbe magasztalni, hátha az enyíti a fájdalmamat, hogy ismét két hányadék, vérprofi "angol" csapat turnézik BL-döntő címén Európában. De ekkor a Barca - mint egy főnixmadár, amit egy norvég ornitológus óvott, s nevelgetett - feltámadt halottaiból: Iniesta bevágta az egyenlítő gólt. A hátralévő időbe már csak egy Barca kezezés fért bele, de norvég barátunk sípja továbbra is néma maradt. Nem úgy Ballack, és Drogba, előbbi szinte felkapaszkodott a bíró hátára, hogy közvetlen közelről üvöltse a fülébe a kezezésről alkotott nézeteit, utóbbi pedig legalább négyszer csapdosta magát a földhöz az elmaradt büntetők miatt.
Mindez azt jelenti, hogy a Cselszki-büntetőkön kívül az angol házidöntő is elmarad. Az viszont biztos, hogy ez a bíró nem lesz ott az Olimpicóban, hogy újra meg újra megmentse a Barcát (lehet, hogy egy ideig semmilyen BL-meccsen nem lesz ott), úgyhogy fel kell kötni a gatyát. Sajnos Abidal, Alves (eltiltás) és Marquez (sérült) nem kötheti fel, de Henry remélhetőleg felépül addigra.
Rómában már minden bizonnyal megérdemelten fog győzni a Barca, de ha nem, az sem a világvége, lényeg, hogy győzzön!
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.